Połowa ronda- już w Lipniku

06 cze 2018

Prace przy budowie ronda i modernizacji części drogi powiatowej ze Stargardu do Lipnika, toczą się zgodnie z harmonogramem. Utrzymany jest nadal ruch wahadłowy na tym odcinku. Od niedawna kierowcy mogą  też korzystać z częściowo wybudowanego ronda. Wyłania się również wyraźnie  przyszły kształt przebudowanej drogi.

czytaj więcej

Nowy system- czas na pierwsze oceny

24 maj 2018

Po tygodniu od uruchomienia cyfrowego systemu obsługi klientów Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Stargardzie, czas na pierwsze oceny i podsumowania.  Wprowadzone rozwiązania poprawiły obsługę oraz pracę urzędników. Nowy system usprawnił też proces rejestracji i wydawania dokumentów.

czytaj więcej

Sezon rozpoczęty- ostrożnie nad wodą

22 cze 2018

Ostatni dzwonek przypomniał nam dzisiaj, że wakacje czas zacząć. Po trudach  roku szkolnego uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i placówek ponadgimnazjalnych, mogą wreszcie nacieszyć się upragnioną swobodą. Opustoszeje miasto, w odróżnieniu od plaż i kąpielisk w regionie, gdzie można spodziewać się najazdu spragnionych słońca i wody. Tragiczny przełom maja i czerwca przypomniał jednak o potrzebie zachowania bezpieczeństwa. Kilka podstawowych reguł zachowania podczas kąpieli, może zagwarantować udany wypoczynek i powrót do domu.

czytaj więcej

Świętojańsko i magicznie na stargardzkiej Patelni

22 cze 2018

To szczególne miejsce nieopodal kościoła Św. Jana, które stało się znane i popularne dzięki aktywności  stowarzyszeń, działających przy Parafii Św. Józefa. Mocnym akcentem rozpoczynającym tegoroczne lato była festynowa zabawa tuż nad  Bramą Świętojańską i w pobliżu małej, klimatycznej sceny w samym środku wzgórza, stanowiącego niegdyś część fortyfikacji miejskich. U progu sezonu było tu zatem radośnie i klimatycznie. Parafianie i sympatycy  wspólnoty u „Świętego Jana” udowodnili przy okazji, że można  cieszyć się wzajemna obecnością i korzystać z życia, bez szkody dla własnych wartości, światopoglądu i tym bardziej sumienia.

czytaj więcej

Apteki bez uwag

21 cze 2018

Zakończyły się konsultacje w sprawie zmian w systemie pracy aptek ogólnodostępnych w Stargardzie i gminach powiatu stargardzkiego. Stosowną uchwałę w tej sprawie zamierza przyjąć  Rada Powiatu.  Projekt uchwały był poddawany konsultacjom od 7 do 14 czerwca 2018 r.  Ustala rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych, ze szczególnym uwzględnieniem pory nocnej i świątecznej. Założeniem planowanych zmian jest uporządkowanie dyżurów aptek zgodnie z harmonogramem, ustalonym do końca 2019 r.  Uchwała wprowadzi też aktualizację sieci aptek na terenie miasta i powiatu.

czytaj więcej