Rondo w Lipniku: koniec przebudowy

27 wrz 2018

Prace budowlane przy modernizacji odcinka drogi powiatowej, od węzła „Stargard Zachód” do Lipnika dobiegły końca. Zgodnie z harmonogramem robót, zrealizowanym przez wykonawcę- firmę Strabag- ekipy budowlane wykonały ostatnie, drobne już porządki na placu budowy. Bez żadnych komplikacji oraz opóźnień, 27. września nastąpił formalny koniec przebudowy.  Od 4. października Zarząd Dróg Powiatowych rozpocznie procedurę odbioru zmodernizowanej trasy.  Zrealizowana właśnie inwestycja stanowi największe przedsięwzięcie Powiatu Stargardzkiego, który przebudował gruntownie odcinek dawnej drogi krajowej, umożliwiający dogodne połączenie Stargardu ze Szczecinem.

czytaj więcej

Miłe zaskoczenie: bez świateł przy rondzie

13 wrz 2018

 

Prace przy budowie ronda i modernizacji odcinka drogi powiatowej ze Stargardu do Lipnika toczą się zgodnie z harmonogramem. Niespełna dwa tygodnie pozostały natomiast do dnia formalnego zakończenia tej największej inwestycji drogowej Powiatu Stargardzkiego, dofinansowanej z funduszu unijnych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Wykonawca- firma Strabag- sprawiła nieoczekiwaną, acz miłą niespodziankę kierowcom, udostępniając dwa pasy ruchu przebudowanej jezdni. Zdjęto również sygnalizację świetlną, sterująca dotychczas ruchem wahadłowym.

czytaj więcej

Nowa winda i łazienki dla Szkoły Podstawowej Nr 2

17 paź 2018

Dofinansowanie w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzyma Szkoła Podstawowa Nr. 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie. Realizacja projektu będzie możliwa dzięki umowie, jaką zawarł Zarząd Powiatu Stargardzkiego z władzami funduszu. W myśl umowy beneficjentem programu jest Miasto Stargard, które na remont szkolnych łazienek oraz instalację nowej windy w stargardzkiej „Dwójce” otrzyma ponad 85 tys. zł. Umowę, która stanowi podstawę wypłaty dofinansowania z PFRON- u podpisali w środę, 17. Października Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska oraz Prezydent Stargardu, Rafał Zając.

 

czytaj więcej

Mimo ciemności zobaczyć w sobie światło...

17 paź 2018

A jest to możliwe, dzięki obecności drugiego człowieka, niosącego wsparcie i otuchę w codzienności pełnej mroku. Takie przesłanie towarzyszy obchodom międzynarodowego święta osób niewidomych i niedowidzących, znanego w Polsce od 1993 r. pod hasłem Dnia Białej Laski. Spotkanie w Domu Kultury Kolejarza, zorganizowane przez Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Stargardzie, było doskonałą okazją by przypomnieć o  trudnej codzienności osób, borykających się z chorobami wzroku ale też dać świadectwo, jak bardzo dobroć innych może rozjaśnić  ciemności wywołane chorobą.

czytaj więcej

Przy Szkolnej nauczą, jak ratować życie

17 paź 2018

Centrum Symulacyjne Rescue Lab otwarto uroczyście w stargardzkiej Szkole Podstawowej Nr. 10. To wspólny projekt Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i dyrekcji szkoły, zachęconej do otwarcia nowoczesnego centrum- drugiego w skali kraju. Przy ul. Szkolnej uczniowie od najmłodszych lat zgłębiać będą w teorii oraz praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy. Zdobyta w ten sposób wiedza może okazać się bezcenna- na miarę ludzkiego życia. Formalną już działalność Rescue Lab zainaugurowano z udziałem Prezydenta Stargardu Rafała Zająca, Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej oraz przedstawicieli zachodniopomorskiego i powiatowego oddziału WOPR.

czytaj więcej