Harmonogram szczepień seniorów oraz innych grup społecznych i zawodowych- formalnie opublikowany w rządowym rozporządzeniu.

15 sty 2021

 

Szczepienia seniorów ujętych w  grupie „I” rozpoczęto formalnie w piątek 15. stycznia. Zgodnie z harmonogramem, w pierwszej kolejności mają być szczepione osoby, które ukończyły 80 rok życia, następnie seniorzy w wieku „70+”. Na stronie Dziennika Ustaw ukazało się rządowe rozporządzenie, które formalnie przedłuża o dwa tygodnie obowiązującą od końca ub. roku tzw. „narodową kwarantannę”. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, ma ona potrwać do końca stycznia.

czytaj więcej

Rozpoczęta przez miasto akcja „Stargard Kupuje Lokalnie”- sposobem na wsparcie lokalnego biznesu

15 sty 2021

 

Akcja pod hasłem „Kupuj Lokalnie” zainicjowana 11 stycznia przez samorząd Stargardu ma wspomóc małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność na terenie miasta. Właściciele lokalnych małych i średnich biznesów znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji, doświadczając skutków trzeciego już lockdownu, przedłużonego decyzją rządu do końca stycznia. W ramach ogłoszonej akcji „Kupuj Lokalnie” miasto zachęca mieszkańców, by wsparli firmy zagrożone widmem narastających problemów finansowych czy wręcz upadłości. Mogą to zrobić w najprostszy sposób- wybrać się na zakupy lub korzystać częściej z oferowanych usług.

czytaj więcej

Kolejne nowe radiowozy i furgon do transportu zatrzymanych- przekazane Komendzie Powiatowej

15 sty 2021

 

Flota Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wzbogaciła się o trzy kolejne pojazdy. W skromnej z uwagi na warunki pandemii  uroczystości przekazania nowych radiowozów, uczestniczył Wicestarosta Łukasz Wilkosz oraz Prezydent Stargardu Rafał Zając, któremu towarzyszył Jacek Fabisiak, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego. W oficjalnym przekazaniu pojazdów uczestniczył również Jan Podolak, Przewodniczący NSZZ Policjantów przy stargardzkiej Komendzie Powiatowej.

czytaj więcej

Przejazd w Dolicach- tym razem zamknięty na dobre.

14 sty 2021

 

Po ubiegłorocznym falstarcie z informacją, przekazaną przez wykonawcę przebudowy stacji kolejowej w Dolicach, należy tym razem spodziewać się definitywnego zamknięciu przejazdu na odcinku drogi wojewódzkiej 122, co oznacza utrudnienia dla kierowców i mieszkańców Dolic. Zamknięcie przejazdu zaplanowano na środę, 20. stycznia. Utrudnienia mają potrwać do 5 lutego.

czytaj więcej