Sąd zdecydował: w jednym z okręgów ponowne wybory

10 sty 2019

W dniu 7 stycznia 2019 r. Sąd Okręgowy w Szczecinie dokonał rozpatrzenia protestu wyborczego, złożonego przez mieszkańca Ińska, kandydującego do Rady Powiatu z Okręgu nr 7, obejmującym Dobrzany, Ińsko i Chociwel. Protest dotyczył uchybienia, które polegało na nieostemplowaniu 193 kart do głosowania przez Obwodową Komisję Wyborczą nr 2 w Dobrzanach. Skarżący w proteście wyborczym wywodził, że miałby  szanse wyboru do Rady Powiatu w głosowaniu 21 października 2018 r., gdyby komisja wyborcza dochowała należytej staranności, przestrzegając procedury- zgodnie z przepisami Kodeksu wyborczego.

czytaj więcej

Sakramentarium ze Strzyżna- dofinansowane z unijnych funduszy

22 lut 2019

Odrestaurowane tabernakulum piętnastowiecznego kościoła w Strzyżnie, zostało poświęcone podczas wyjątkowego misterium z udziałem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, Zastępcy Prezydenta Stargardu Ewy Sowy oraz Wójta Gminy Stargard Jerzego Makowskiego. Uroczystość zgromadziła również mieszkańców Strzyżna, licznie przybyłych do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Filialna świątynia należy do parafii Św. Krzyża w Kluczewie.

czytaj więcej

Sygnalizacja świetlna przywrócona od soboty

22 lut 2019

Po wypadku, do jakiego doszło w środę 20. lutego przy skrzyżowaniu ulic M. Konopnickiej i Dworcowej, nie działa uszkodzona sygnalizacja świetlna utrudniając ruch w tym rejonie Śródmieścia Stargardu. Sygnalizacja zamontowana prowizorycznie na czas budowy Centrum Przesiadkowego i pobliskiego ronda, okazała się przydatna również po zakończeniu robót drogowych. Stąd decyzja o jej utrzymaniu, i rozpoczęciu przygotowań do budowy urządzeń już na stałe. Sygnalizatory u zbiegu ulic M. Konopnickiej i Dworcowej, powinny ponownie działać w sobotę 23 lutego, od godzin popołudniowych.

czytaj więcej

Kurtyna w górę !!! Kraków oczekuje na artystów z Dzwonowa i Stargardu !!!

20 lut 2019

Drugie miejsce XIX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno- Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana 2019” w Toruniu, zajęli również artyści grupy teatralnej „Pasja”, działającej przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Stargardzie. Obok zespołu „SpektakLuarni” z WTZ Dzwonowo, który zajął pierwszą lokatę, artyści „Pasji” wystąpią na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, podczas finałowej gali.

czytaj więcej

Artyści z Dzwonowa i ze Stargardu- laureatami toruńskiego festiwalu

20 lut 2019

Grupa teatralna „SpektakLuarni”, którą tworzą podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzwonowie, zajęła pierwsze miejsce podczas XIX Eliminacji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno- Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana 2019” w Toruniu. Uznanie widzów zdobył debiutancki spektakl pod hasłem: „Byle być sobą”. Teraz laureatów czeka wyjątkowe przeżycie. Grupa wystąpi bowiem na deskach teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, podczas finałowej gali festiwalu.

czytaj więcej