Po chwili oddechu kolejna fala upałów

31 lip 2018

To będą dwa najgorętsze dni w powiecie stargardzkim. Wygląda też na to, że mogą zostać pobite rekordy temperatury z poprzedniej fali upałów. Po krótkim oddechu powraca żar lejący się z bezchmurnego nieba.  Dzisiaj i jutro termometry pokażą ponad  32 stopnie C. We wtorek i środę między godziną 10.00 a 18.00 można spodziewać się nawet 34 stopni w cieniu.  Skwar będzie nieporównanie większy w pełnym słońcu. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przypomina mieszkańcom gmin Powiatu Stargardzkiego o  zachowaniu podstawowych zasad ostrożności zwłaszcza w sytuacji, kiedy  trzeba wyjść z domu.

czytaj więcej

Lipnik: przebudowa bez zamknięcia

28 cze 2018

Dobra wiadomość dla kierowców. Zarząd Dróg Powiatowych, wspólnie z wykonawcą budowy ronda i modernizacji odcinka drogi w Lipniku- firmą Strabag- zdecydował o utrzymaniu ruchu podczas  prac budowlanych, w ramach kolejnych etapów inwestycji. Wcześniej zakładano, że w lipcu nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu remontowanego odcinka- od budowanego ronda, do węzła „Stargard Zachód” trasy „S- 10”. Analiza zakresu planowanych prac pozwoliła na zmiany, które umożliwią utrzymanie dotychczasowej organizacji ruchu, kierowanego wahadłowo z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej.

czytaj więcej

Kolegiata zaprasza do wspólnego świętowania

14 sie 2018

W środę 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, upamiętniające 98. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, która zdecydowała o losach wojny polsko- bolszewickiej. Z tej okazji  Dowódca Garnizonu Stargard, razem z Prezydentem Miasta  i Proboszczem Parafii pw. NMP Królowej Świata zapraszają do udziału w uroczystej Mszy Świętej, celebrowanej w intencji żołnierzy Wojska Polskiego. Sierpniowe święto jest tym bardziej doniosłe, że przypada w roku 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Budujący od podstaw młode państwo, musieli ponownie stanąć w jego obronie. Stawką w tej wojnie był też los Europy.

czytaj więcej

Zamknięty ruch w Szadzku. Powód- deformacja nawierzchni

14 sie 2018

 

Problemy z podmokłym i niestabilnym gruntem zmusiły Zarząd Dróg Powiatowych do zamknięcia remontowanego odcinka drogi  Szadzko- Dobrzany. Firma Dromax ze Strzelec Krajeńskich, która rozpoczęła remont dwukilometrowego odcinka, zasygnalizowała konieczność zamknięcia drogi dla ruchu. Problemy z niestabilnym gruntem odnotowano dzisiaj, w godzinach przedpołudniowych. W tej sytuacji droga powiatowa nr. 1740 Z Suchań- Dobrzany- Chociwel została zamknięta.

czytaj więcej

Konkurs fotograficzny- czekamy na Wasze zdjęcia

13 sie 2018

Przypominamy o konkursie, dedykowanym wszystkim, którzy mają umiejętność dostrzegania zarówno szczegółów, jak i pejzaży w skali makro. Jeśli chcą podzielić się z odbiorcami tym,  co uwiecznili  w kadrze mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym,  ogłoszonym przez Powiat Stargardzki . Tegoroczny konkurs organizowany jest pod hasłem: „Przyroda Powiatu Stargardzkiego”, a ogłoszony został  w ramach projektu ,,Bobrowa Polana IV – podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”. Zadanie dla jego uczestników jest proste: należy  wykonać zdjęcie o tematyce przyrodniczej, ukazujące naturalne piękno Powiatu Stargardzkiego.

czytaj więcej