Apelują do seniorów, by nie dali się oszukać

13 gru 2018

Oszustwa „na wnuczka”, „policjanta” lub „szklankę wody” cieszą się niezmienną popularnością, także  w Stargardzie i gminach powiatu. Zwłaszcza tuż przed świętami, kiedy osoby starsze i samotne  spragnione obecności najbliższych, rodziny i przyjaciół, mogą być łatwym celem dla oszustów. Skutecznemu przeciwdziałaniu  wobec ich „twórczej działalności”, poświęcono spotkanie w stargardzkim Domu Kultury Kolejarza z udziałem  dzielnicowych II Rewiru Powiatowej Komendy Policji, oraz  przedstawicieli Związku Emerytów i Rencistów. Spotkania z seniorami to część akcji prewencyjnej. W instytucjach i urzędach widoczne są plakaty, ostrzegające przed oszustami. W lokalnych mediach ponawiane są także apele, by zgłaszać przypadki prób oszustw i wyłudzeń na szkodę osób starszych.

czytaj więcej

Razem pokonali niejedną barierę

13 gru 2018

Uczniowie z opiekunami ze Stralsundu gościli w stargardzkiej Szkole Podstawowej Specjalnej im. Jana Tuwima.  Grudniowe spotkanie z przyjaciółmi zza Odry przebiegało pod hasłem: „Sztuka łamie bariery”. Sześciu uczniów i troje opiekunów przywitano gościnnie słodkim poczęstunkiem. Przedstawiciele obu szkół uczestniczyli także w zajęciach warsztatowych, zorganizowanych przez gospodarzy. Program zajęć wyglądał bogato. Przygotowano m.in.  krótkie filmiki w ramach prezentacji multimedialnej. Przy okazji bliżej dały się poznać  Tola i Tosia. Atrakcyjnym wyzwaniem okazało się wspólne wykonanie papierowych toreb na drobiazgi.

czytaj więcej

Policja wyrusza na działki przed zimą

12 gru 2018

Wspólne patrole Policji, Straży Miejskiej i pracowników socjalnych przeszukują stargardzkie ogrody działkowe oraz miejsca, gdzie najczęściej koczują osoby bezdomne. Coraz częstsze spadki temperatur przed zimą skłaniają funkcjonariuszy do intensywnych działań, które mają zapobiec dramatycznym przypadkom śmierci z wychłodzenia. To trudne przedsięwzięcie, ponieważ ludzie bez adresu niechętnie dają się przekonać do zmiany miejsca pobytu. Stąd prewencyjne wizyty w ogrodach działkowych, połączone z doraźną pomocą i wsparciem osób nocujących w altanach.

czytaj więcej

Na południu już biało- u nas gołoledź

11 gru 2018

Przed gołoledzią ostrzega mieszkańców Stargardu i gmin powiatu  Biuro Prognoz szczecińskiego  IMGW. Opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem, spodziewane są w godzinach wieczornych i nocnych. O zachowanie ostrożności w związku z przewidywanym oblodzeniem, apeluje też Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.  

czytaj więcej

"Szlachetna Paczka"- więcej światła w samotnej codzienności

11 gru 2018

Siedemdziesięcioletni  mieszkaniec Stargardu, borykający się samotnie  z własną codziennością, może w spokoju i radości oczekiwać Świąt, które już za niespełna dwa tygodnie. Wszystko dzięki „Szlachetnej Paczce”- ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia Wiosna. W gronie ludzi dobrej woli działali aktywnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, razem z pracownikami administracji, policyjnym klubem Honorowych Dawców Krwi, Starostwem Powiatowym w Stargardzie oraz uczniami II Liceum Ogólnokształcącego. Akcję poprzedziło szczegółowe rozpoznanie potrzeb osób, które wymagają wsparcia i pomocy . W ten sposób to, co najważniejsze i najbardziej pilne dotarło także do siedemdziesięciolatka, od blisko sześciu lat żyjącego samotnie, w warunkach dalekich od normalności.

czytaj więcej