Samorządowa debata oświatowa zdominowana przez strajk nauczycieli

11 kwi 2019

Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z Zastępcą Prezydenta Stargardu Ewą Sową uczestniczą w II edycji Samorządowej Debaty  Oświatowej. Miejscem  spotkania przedstawicieli samorządów wszystkich szczebli jest Warszawa, natomiast debatę zorganizowano w Pałacu Kultury i Nauki. Jej termin został wybrany nieprzypadkowo. Czwarty już dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli sprzyja bowiem dyskusji nad obowiązującym systemem finansowania oświaty, której ciężar utrzymania ponoszą samorządy- wobec zbyt niskich subwencji, przyznawanych z budżetu państwa.

czytaj więcej

Sejmowa Komisja Zdrowia debatowała o sytuacji szpitali powiatowych

15 mar 2019

Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska uczestniczyła w obradach Sejmowej Komisji Zdrowia, podczas których posłowie przyjęli informację o sytuacji finansowej i organizacyjnej szpitali powiatowych, po wprowadzeniu ustawy z marcu 2017 r. o funkcjonowaniu tzw. sieci szpitali. W obradach komisji obok Starosty, wziął także udział Dyrektor Samodzielnego Wielospecjalistycznego Publicznego ZOZ Krzysztof Kowalczyk, który przedstawił problemy z jakimi zmaga się szpital w Stargardzie.

czytaj więcej

Strajk nauczycieli zawieszony

25 kwi 2019

Poinformował o tym Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego, dodając, że decyzję o zawieszeniu protestu podjęto, aby zapewnić uczniom warunki do spokojnego zakończenia roku szkolnego.  Strajk ma być przerwany w sobotę 27 kwietnia 2019 r. ZNP określa to, jako „zawieszenie pierwszego etapu protestu”. Oznacza to, że egzaminy maturalne zaplanowane na 6- 7 maja, oraz w kolejnych dniach rozpoczną się bez przeszkód.  W swoim oświadczeniu ZNP przypomina, że od soboty związek zawiesza strajk. Zawiesza, ale nie kończy.  Jak czytamy dalej w oświadczeniu, strajk mógłby dalej trwać w czasie matur, jednak rząd nie byłby w stanie zastąpić nauczycieli, ryzykując dobro uczniów. Dlatego w porozumieniu z samymi uczniami podjęto decyzję o zakończeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku.

czytaj więcej

Nowy wóz gaśniczy dla ochotników z Suchania- coraz bliżej

25 kwi 2019

Zakup średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla  Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchaniu dofinansuje Powiat Stargardzki. Uchwałę w tej sprawie Zarząd Powiatu podjął w pierwszych dniach kwietnia. Podpisy pod formalną umową o dofinansowaniu złożyła  Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z Wicestarostą Joanną Tomczak. W imieniu strażaków ochotników umowę z Powiatem Stargardzkim zawarli: Prezes OSP Suchań Stanisław Jan Ważny i Skarbnik Adam Głowacki. Jak podkreślają strażacy ochotnicy, zawarta właśnie umowa pozwoli na ostateczne sfinalizowanie zakupu pojazdu.

czytaj więcej